Skip to Content

 Плагіат і фальсифікації в наукових працях 

Ректор КНУТД Іван Грищенко та Валентина Яценко народили статтю. І знову з плагіатом із російської дисертації

Ректор Київського національного університету технологій та дизайну, академік НАПНУ Іван Михайлович Грищенко відзначився вже третьою плагіатною статтею. Першу та другу він написав разом із співробітником Укрсиббанку Дмитром Шкодою, а тепер його співавторкою стала Валентина Володимирівна Яценко, доцентка Харківської гуманітарно-педагогічній академії (кафедра історії, археології та гуманітарних наук). І знову джерелом плагіату для цього невгамовного ректора стала російська наукова праця, тільки тепер не стаття магістранта Уральського Університету, розташованого в Єкатеринбурзі, чи дисертація москвича 2020-го року, а дисертація педагогині з Томська, яку вона захистила в далекому 2013-му році.

Ось стаття, яку ця парочка надрукувала в 2020 році:

Gryshchenko I., Yatsenko V. Socio-entrepreneurial approach in higher education institutions on the example of inclusive education (Соціально-підприємницький підхід у закладах вищої освіти на прикладі інклюзивної освіти) // Management, 2020, v. 32, No.2, p. 41–52. DOI:10.30857/2415-3206.2020.2.3.

Полюбуватися цим опусом можна на сайті журналу тут, або у вебархіві.

Ну а джерело, з якого списували академік з доценткою, це ось:

Мёдова Н. А. Модель инклюзивного образования в условиях муниципальной образовательной системы. – Автореферат диссертации на соискание ученой степени кандидата педагогических наук. – Томск, 2013 (див. тут).

У порівняльній таблиці збіги текстів виділені жовтим кольором, перефразування та синоніми – бірюзовим, твердження авторів про те, що це нібито вони щось пропонують, оцінюють, розробили чи роблять висновки – фіолетовим.

Ну тобто абревіатуру МОС (російською «муниципальная образовательная система») наші спритники замінили на «вищу професійну освіту», а російського «учащегося» – на українського «студента». Очевидно, що твердження Грищенка та Яценко про те, що ця схема «proposed by the authors», тобто «запропонована авторами», є фальшивим.

Далі – знову «муниципальная образовательная система» замінюється на «вищу професійну освітню систему» та «дети» – на «студентів»:

Ну а наступна таблиця демонструє помилку, яку зробили Грищенко та Яценко: вони написали «complex organizational and methodological conditions» (тобто «складні організаційно-методичні умови»), тоді як треба було написати «complex of organizational and methodological conditions» («комплекс організаційно-методичних умов»). Ну, англійська мова – вона така, незвична.

І, звісно, ці два шахраї вказали, що це саме вони «роблять висновки» («we can conclude»), а не якась там Медова:

Ну й де ж ця видатна праця була надрукована?

А там же, де й плагіатна стаття Івана Грищенка та Дмитра Шкоди, про яку ми нещодавно написали, – у журналі «Management», який видає Київський національний університет технологій та дизайну.

Чомусь існує два сайти журналу Management («Менеджмент»). На одному сайті (https://jrnl.knutd.edu.ua/index.php/mng/index) сторінка «Про нас/Про журнал» є пустою, і немає жодної інформації про склад редакційної колегії. На другому сайті https://menagement.knutd.edu.ua, де слово menagement в адресі написано з орфографічною помилкою (власне, ми вже в курсі щодо проблем з англійською у ректора), є сторінки і з редакційною політикою (про неприпустимість плагіату), і зі складом редколегії.

Так ось, виявляється, головний редактор журналу «Management» – той самий, що і «Журналу стратегічних економічних досліджень» (про плагіатну статтю в ньому ми писали в нашій другій публікації), – ректор КНУТД, доктор економічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, бла-бла-бла, Іван Михайлович Грищенко.

Так що можемо констатувати: цей ректор Грищенко написав і надрукував у своїх кишенькових журналах уже три плагіатні статті.

Василь Садовий,

з подякою викривачам

03.11.2024