Плагіат і  фальсифікації в наукових працях  

​Серіал "Шкарлет". Серія 3.

3. «Наукова стаття» Сергія Шкарлета: тяп-ляп – і готово!

Ні, це явно не ластівки до нас прилетіли (див. першу ластівку тут, а другу тут). Тут цілі граки!

Як виявилося, стаття, де доктор економічних наук Сергій Шкарлет (ректор Чернігівського національного технологічного університету), є одноосібним автором, теж містить здоровенні шматки чужого тексту.

Стаття називається «Побудова моделей структурного типу з метою ідентифікації вимірів інформаційного потенціалу», надрукована в журналі «Проблеми і перспективи економіки та управління» у 2015 році (№ 3, с. 45–52). Викладена на сайті Бібліотеки ім. Вернадського тут [вебархів].

А стаття, з якої пан «запозичів» (у народі кажуть «вкрав»), називається «Побудова моделей структурного типу задля ідентифікації вимірів потенціалу стратегічних змін виробничо-економічних систем». Її написала Л. С. Ладонько (див.: Економіка природокористування і охорони довкілля: Зб. наук. пр. – К.: ДУ ІЕПСР НАН України, 2014, с. 128–131). Вона розміщена тут [вебархів].

Тобто не встигла стаття Л. Ладонько, як то кажуть, просохнути, як її тут же того… вкрали… Достатньо поміняти «промисловий потенціал» на «стратегічний потенціал», «промисловість» на «економіку», «нашу думку» на «наш погляд», додати «інформаційного потенціалу», тяп-ляп – і стаття готова!

Аналізуємо:

Ось такі у ректора «шаловливые ручонки».

Ось такий у нього «стратегічний потенціал».

Василь Садовий

04.06.2020